Anmälda

Skeppare / Kontaktperson Klass SRS-tal Båttyp Båtens namn Klubb Seglingar
Ulrik Lindström SRS 0.92 Compis 97 La copain Bonäset Båtklubb
  • Torsdag - SeaSea Gnäggen Race
  • Fredag - MittMedia Ulföskrinet
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
Kristoffer Wiklund SRS 0.95 Scanmar 33 Margurite II Bonäset Båtklubb
  • Torsdag - SeaSea Gnäggen Race
  • Fredag - MittMedia Ulföskrinet
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
Anna-Lena Edlund Cruising 1.00 Barvaria 32C Tove Bonäsets båtklubb
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
Carl Lagerstierna SRS 0.95 First 27.7 Vilma Gamla Stans Yacht Sällskap
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
Lars Lindh SRS 0.95 Norlin 34 mk1 Aniara II Gamlakarleby Segelförening GSF
  • Torsdag - SeaSea Gnäggen Race
  • Fredag - MittMedia Ulföskrinet
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
Håkan Karlström Express 0.91 EXPRESS MOONSHINE Härnösand
  • Torsdag - SeaSea Gnäggen Race
  • Fredag - MittMedia Ulföskrinet
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
  • Torsdag/Fredag - Norrlandsmästerkap Express
Mats Pettersson SRS 0.89 Albin Delta >Mise Härnösand HSS
  • Torsdag - SeaSea Gnäggen Race
  • Fredag - MittMedia Ulföskrinet
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
Stefan Söderström SRS 1.02 x-332 Miss Decibel Hudiksvalls sjösport sällskap
  • Torsdag - SeaSea Gnäggen Race
  • Fredag - MittMedia Ulföskrinet
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
Jonas Hägglöf Cruising 1.02 Bavaria 42 cruiser S/Y Blue Horizon Husums båtklubb
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
Jocke Björnberg Cruising 0.94 Lady Helmsman Bella Ciao Kramfors båtklub, Krkb
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
martin sjödin SRS 1.01 Wsa 360 bolero kramfors båtklubb
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
Pelle Thim SRS 0.93 Omega 30 Svea Kramfors båtklubb
  • Torsdag - SeaSea Gnäggen Race
  • Fredag - MittMedia Ulföskrinet
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
Jens Söderlund SRS 0.93 X-79 Kaxan Kramfors båtklubb
  • Torsdag - SeaSea Gnäggen Race
  • Fredag - MittMedia Ulföskrinet
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
Rolf Tannergård SRS 1.15 Aspect Effect KSSS
  • Torsdag - SeaSea Gnäggen Race
  • Fredag - MittMedia Ulföskrinet
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
Stefan Johansson SRS 1.02 Sweline 36 Tess Luleå SS
  • Torsdag - SeaSea Gnäggen Race
  • Fredag - MittMedia Ulföskrinet
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
Åke Ödling Cruising 1.07 Netta h30 Mul12 Näske båtsällskap
  • Fredag - MittMedia Ulföskrinet
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
Robert Stålebring Cruising 0.00 Bavaria 34 Cruiser Denja Näske båtsällskap
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
Erik Parkman SRS 0.94 Rapid Antares Nordingrå båtklubb
  • Torsdag - SeaSea Gnäggen Race
  • Fredag - MittMedia Ulföskrinet
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
Tommy Lindwall Cruising 1.11 Maxi 95 New Deal Obbola Segelsällskap
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
Emil Hägglöf SRS 0.90 Scampi 30 Hoffa Örnsköldsviks Segelsällskap
  • Torsdag - SeaSea Gnäggen Race
  • Fredag - MittMedia Ulföskrinet
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
Jens Nordin Express 1.00 Express Hildur Örnsköldsviks Segelsällskap
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
  • Torsdag/Fredag - Norrlandsmästerkap Express
Tomas Rydman SRS 1.06 Arcona 340 TwoDoz Örnsköldsviks Segelsällskap
  • Torsdag - SeaSea Gnäggen Race
  • Fredag - MittMedia Ulföskrinet
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
Ove Westman Express 0.91 Express AXZA Örnsköldsviks Segelsällskap
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
  • Torsdag/Fredag - Norrlandsmästerkap Express
Oscar Jansson Express 0.91 Express Skidstahus Örnsköldsviks Segelsällskap
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
  • Torsdag/Fredag - Norrlandsmästerkap Express
Robert Carlsson SRS 0.98 J70 Robert Carlsson Örnsköldsviks Segelsällskap
  • Torsdag - SeaSea Gnäggen Race
  • Fredag - MittMedia Ulföskrinet
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
Vilmer Hörnfeldt SRS 0.92 Comfort 32 Nanné Örnsköldsviks Segelsällskap
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
Mats Hägglöf SRS 1.01 omega 36 VIA Örnsköldsviks Segelsällskap
  • Torsdag - SeaSea Gnäggen Race
  • Fredag - MittMedia Ulföskrinet
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
Anders. Lundqvist SRS 1.00 X 3/4 ton Xthyra Örnsköldsviks Segelsällskap
  • Torsdag - SeaSea Gnäggen Race
  • Fredag - MittMedia Ulföskrinet
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
Åsa Elfving SRS 0.91 Express Norrlandsexpressen Örnsköldsviks Segelsällskap
  • Torsdag - SeaSea Gnäggen Race
  • Fredag - MittMedia Ulföskrinet
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
Lennart Elfving SRS 0.96 Albin Stratus Leona Örnsköldsviks Segelsällskap
  • Torsdag - SeaSea Gnäggen Race
  • Fredag - MittMedia Ulföskrinet
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
Johan Hägglöf SRS 1.03 Diva 35 Zeke Örnsköldsviks Segelsällskap
  • Torsdag - SeaSea Gnäggen Race
  • Fredag - MittMedia Ulföskrinet
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
Martin Rubing Express 0.91 Express Falsat Örnsköldsviks Segelsällskap
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
  • Torsdag/Fredag - Norrlandsmästerkap Express
Magnus Eriksson SRS 0.96 CB66 Racer Send It Örnsköldsviks Seglarsällskap
  • Torsdag - SeaSea Gnäggen Race
  • Fredag - MittMedia Ulföskrinet
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
Mats Hägglöf SRS 0.98 J70 Nordemans bil ÖSS
  • Torsdag - SeaSea Gnäggen Race
  • Fredag - MittMedia Ulföskrinet
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
Göran Elfving SRS 0.88 Omega 28 Carijana ÖSS
  • Torsdag - SeaSea Gnäggen Race
  • Fredag - MittMedia Ulföskrinet
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
John Hägglöf SRS 1.09 One off 1-ton Blacken öss
  • Torsdag - SeaSea Gnäggen Race
  • Fredag - MittMedia Ulföskrinet
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
Tomas Sandin Cruising 0.97 ELAN 310 Lady Kathryn ÖSS
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
Lars Lundquist SRS 0.88 H båt Carmencita ÖSS
  • Torsdag - SeaSea Gnäggen Race
  • Fredag - MittMedia Ulföskrinet
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
Lars-Åke Eriksson Cruising 1.05 Jeanneau 39i Manilla ÖSS
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
Magnus Johansson SRS 0.83 IF-Båt Anna ÖSS
  • Torsdag - SeaSea Gnäggen Race
  • Fredag - MittMedia Ulföskrinet
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
Anders Carlsson SRS 0.84 IF Charade ÖSS
  • Torsdag - SeaSea Gnäggen Race
  • Fredag - MittMedia Ulföskrinet
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
Magnus Grönlund Express 0.91 Express 7 Mediapartner ÖSS/JKV
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
  • Torsdag/Fredag - Norrlandsmästerkap Express
Arto Nissilä SRS 1.08 IMX 38 Smart Heating Oulun Merenkävijät OM
  • Torsdag - SeaSea Gnäggen Race
  • Fredag - MittMedia Ulföskrinet
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
Benny Öhman Express 0.91 Express Dream Piteå segelsällskap
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
Christer Bergh SRS 0.98 X-102 Grey Shadow Piteå segelsällskap
  • Torsdag - SeaSea Gnäggen Race
  • Fredag - MittMedia Ulföskrinet
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
Benny Öhman Express 0.91 Express Dream Piteå Segelsällskap
  • Torsdag/Fredag - Norrlandsmästerkap Express
Ove Lundmark SRS 0.97 X-102 FEELGOOD Piteå SS
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
Pernilla Uhlin SRS 0.02 Archambault A31 Atao! Runmarö Yacht Club
  • Torsdag - SeaSea Gnäggen Race
  • Fredag - MittMedia Ulföskrinet
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
Nadine Kugel SRS 0.93 Albin Nova Team Mobline RYC
  • Torsdag - SeaSea Gnäggen Race
  • Fredag - MittMedia Ulföskrinet
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
Niklas Erneberg Express 0.91 Express Joyride SBS Södertälje Båtsällskap
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
  • Torsdag/Fredag - Norrlandsmästerkap Express
Lars-Erik Nyman SRS 0.96 Baltic 33 (C&C 33) Medoc Segelsällskapet i Jakobstaf r.f (SSJ)
  • Torsdag - SeaSea Gnäggen Race
  • Fredag - MittMedia Ulföskrinet
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
Slussnäs patrik SRS 1.03 X-99 Tax Free Segelsällskapet Jakobstad SSJ
  • Torsdag - SeaSea Gnäggen Race
  • Fredag - MittMedia Ulföskrinet
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
Bengt Hymnelius SRS 0.89 Mälar 25 Jolly SkärgårdsStads SegelSällskap (SSSS)
  • Torsdag - SeaSea Gnäggen Race
  • Fredag - MittMedia Ulföskrinet
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
Martin Gidlund SRS 0.94 Elan 310 Anan III SNBK
  • Torsdag - SeaSea Gnäggen Race
  • Fredag - MittMedia Ulföskrinet
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
Morgan Evensson SRS 0.98 X 102 Makalös SöBS Söråkers båt sällskap
  • Torsdag - SeaSea Gnäggen Race
  • Fredag - MittMedia Ulföskrinet
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
Crister Bäckström SRS 1.12 IMX 40 MY-X Solna båtsällskap
  • Torsdag - SeaSea Gnäggen Race
  • Fredag - MittMedia Ulföskrinet
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
Robert Holm SRS 0.94 Finnflyer 31 RC Lotus SSJ (Segelsällskapet i Jakobstad)
  • Torsdag - SeaSea Gnäggen Race
  • Fredag - MittMedia Ulföskrinet
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
Mia Widstrand SRS 1.11 Sk 95 Marga Stockholms segelklubb
  • Torsdag - SeaSea Gnäggen Race
  • Fredag - MittMedia Ulföskrinet
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
Åke Meden SRS 0.77 Hydra Orange Dynamit Sundsvall Njurunda Båtklubb
  • Torsdag - SeaSea Gnäggen Race
  • Fredag - MittMedia Ulföskrinet
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
Jan Esping SRS 0.97 Banner 28 HR Illbattingen Sundsvalls Segelsällskap
  • Torsdag - SeaSea Gnäggen Race
  • Fredag - MittMedia Ulföskrinet
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
Lars Carlsson SRS 0.84 IF Maj Suss
  • Torsdag - SeaSea Gnäggen Race
  • Fredag - MittMedia Ulföskrinet
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
Mattias Hansson SRS 0.86 Neptunkryssare Nice SUSS
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
Joakim Rodebäck SRS 1.01 SK 30 Ruth TRASS
  • Torsdag - SeaSea Gnäggen Race
  • Fredag - MittMedia Ulföskrinet
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
Johan Ekberg SRS 1.04 Dehler 35 Bönan 2 TRBS
  • Torsdag - SeaSea Gnäggen Race
  • Fredag - MittMedia Ulföskrinet
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
Tomas Andersson SRS 1.06 Mumm 36 K. YOTE Tulka Segelsällskap
  • Torsdag - SeaSea Gnäggen Race
  • Fredag - MittMedia Ulföskrinet
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
Carl Dammborg SRS 1.11 Arcona 400 Marinda Tyresö Båtklubb
  • Torsdag - SeaSea Gnäggen Race
  • Fredag - MittMedia Ulföskrinet
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
Gunnar Ekman SRS 0.85 Shipman Accent White Lady UBK Ullångersfärdens båtklubb
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
Tobias Brändström Cruising 0.86 Comfort 30 Kirdi Umeå Segelsällskap
  • Fredag - MittMedia Ulföskrinet
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
Olle Heimersson Express 91.00 Express Seaflex Umeå Segelsällskap
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
  • Torsdag/Fredag - Norrlandsmästerkap Express
Per Gandal Cruising 0.00 BAVARIA 33 Cruiser ERICA Umeå Segelsällskap
  • Fredag - MittMedia Ulföskrinet
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
Thomas Karlsson Cruising 0.86 Albin Ballad Dolittle Umeå Segelsällskap
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
Dick Brändström SRS 0.97 Contessa 35 Tess Umeå Segelsällskap
  • Torsdag - SeaSea Gnäggen Race
  • Fredag - MittMedia Ulföskrinet
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
Ulf Pettersson SRS 0.95 Hanse 312 Utopi Umeå segelsällskap
  • Torsdag - SeaSea Gnäggen Race
  • Fredag - MittMedia Ulföskrinet
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
Michael Burman SRS 0.96 Hanse 355 Le Vent Ursvikens Segel Sällskap
  • Torsdag - SeaSea Gnäggen Race
  • Fredag - MittMedia Ulföskrinet
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
Gunnar Widerlund SRS 1.21 Wasa Atlantic Fantasia Ursvikens Segelsällskap
  • Torsdag - SeaSea Gnäggen Race
  • Fredag - MittMedia Ulföskrinet
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
Mats Borg Express 0.91 Express Willy X USS
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
  • Torsdag/Fredag - Norrlandsmästerkap Express
Lauri Katajisto SRS 0.93 X-79 Windx Vaasan merenkyntäjät
  • Torsdag - SeaSea Gnäggen Race
  • Fredag - MittMedia Ulföskrinet
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
Tomas Brandvold SRS 0.92 Albin Nova STORM VhSS
  • Torsdag - SeaSea Gnäggen Race
  • Fredag - MittMedia Ulföskrinet
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
Tom Bergström SRS 1.03 X-99 Trixie Wasa Segelförening
  • Torsdag - SeaSea Gnäggen Race
  • Fredag - MittMedia Ulföskrinet
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
Marja Jaatinen SRS 0.98 Beneteau First 31.7 Fiia Wasa Segelförening rf
  • Torsdag - SeaSea Gnäggen Race
  • Fredag - MittMedia Ulföskrinet
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
Johan Koski SRS 0.85 Avance24 Pamilyn WAWE Sailing Academy
  • Torsdag - SeaSea Gnäggen Race
  • Fredag - MittMedia Ulföskrinet
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
Johan Neovius Express 0.91 Albin Express Ciao WSF
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
  • Torsdag/Fredag - Norrlandsmästerkap Express