Anmälda

Skeppare / Kontaktperson Klass SRS-tal Båttyp Båtens namn Klubb Seglingar
Jonas Forsberg Cruising 0.898 Comfort 30 Lovisa Örnsköldsviks segelsällskap
  • Lördag - Naturkompaniet Pelle Melinders Minnessegling
Ove westman Express 0.900 Express AXZA Örnsköldsviks Segelsällskap
  • Lördag - Naturkompaniet Pelle Melinders Minnessegling
  • Torsdag/Fredag - SeaSea Norrlandsmästerkap Express
Oscar Jansson Express 0.900 Express Skidstahus Örnsköldsvik Segelsällskap
  • Lördag - Naturkompaniet Pelle Melinders Minnessegling
  • Torsdag/Fredag - SeaSea Norrlandsmästerkap Express
Henrik Widstrand SRS 1.130 Sk95 Marga Stockholms segelklubb
  • Torsdag - Ulvö Hamnkrog Gnäggen Race
  • Fredag - Ulvö Hotell Ulföskrinet
  • Lördag - Naturkompaniet Pelle Melinders Minnessegling
lars lundqvist SRS 0.864 H båt Carmencita öss
  • Torsdag - Ulvö Hamnkrog Gnäggen Race
  • Fredag - Ulvö Hotell Ulföskrinet
  • Lördag - Naturkompaniet Pelle Melinders Minnessegling
Arto Nissilä SRS 1.087 IMX 38 Smart Heating Oulun Merenkävijät
  • Torsdag - Ulvö Hamnkrog Gnäggen Race
  • Fredag - Ulvö Hotell Ulföskrinet
  • Lördag - Naturkompaniet Pelle Melinders Minnessegling
Pelle Bergström SRS 1.446 ONE OFF 57 PROGRESSIVA ÖSS
  • Torsdag - Ulvö Hamnkrog Gnäggen Race
  • Fredag - Ulvö Hotell Ulföskrinet
  • Lördag - Naturkompaniet Pelle Melinders Minnessegling
Anders Carlsson SRS 0.823 IF Polaris Örnsköldsvik segelsällskap
  • Torsdag - Ulvö Hamnkrog Gnäggen Race
  • Fredag - Ulvö Hotell Ulföskrinet
  • Lördag - Naturkompaniet Pelle Melinders Minnessegling
Lennart Elfving SRS 0.957 Albin Stratus Leona ÖSS
  • Torsdag - Ulvö Hamnkrog Gnäggen Race
  • Fredag - Ulvö Hotell Ulföskrinet
  • Lördag - Naturkompaniet Pelle Melinders Minnessegling
Tomas Rydman SRS 1.058 Arcona 340 TwoDoz ÖSS
  • Torsdag - Ulvö Hamnkrog Gnäggen Race
  • Fredag - Ulvö Hotell Ulföskrinet
  • Lördag - Naturkompaniet Pelle Melinders Minnessegling
Jan Esping SRS 0.968 Banner 28 HR Illbattingen Sundsvalls Segelsällskap
  • Torsdag - Ulvö Hamnkrog Gnäggen Race
  • Fredag - Ulvö Hotell Ulföskrinet
  • Lördag - Naturkompaniet Pelle Melinders Minnessegling
Theodor Tolstoy SRS 0.978 J/80 Rock n' Roll Hudiksvalls sjösportssällskap
  • Torsdag - Ulvö Hamnkrog Gnäggen Race
  • Fredag - Ulvö Hotell Ulföskrinet
  • Lördag - Naturkompaniet Pelle Melinders Minnessegling
Billy Russell SRS 1.055 X 362 Sport Xtra Thyme ÖSS
  • Torsdag - Ulvö Hamnkrog Gnäggen Race
  • Fredag - Ulvö Hotell Ulföskrinet
  • Lördag - Naturkompaniet Pelle Melinders Minnessegling
Jens söderlund SRS 0.907 X-79 Kaxan Kramfors BK
  • Torsdag - Ulvö Hamnkrog Gnäggen Race
  • Fredag - Ulvö Hotell Ulföskrinet
  • Lördag - Naturkompaniet Pelle Melinders Minnessegling
Mika Oikari SRS 1.014 Sweline 37 Sumo Kramfors Båtklubb
  • Torsdag - Ulvö Hamnkrog Gnäggen Race
  • Fredag - Ulvö Hotell Ulföskrinet
  • Lördag - Naturkompaniet Pelle Melinders Minnessegling
Gunnar Ekman SRS 0.842 Accent 26 White lady UBK - Ullångersfjärdens båtklubb
  • Torsdag - Ulvö Hamnkrog Gnäggen Race
  • Fredag - Ulvö Hotell Ulföskrinet
  • Lördag - Naturkompaniet Pelle Melinders Minnessegling
Jocke Björnberg SRS 0.977 Sunwind 33 RC Geisha Kramfors båtklubb
  • Torsdag - Ulvö Hamnkrog Gnäggen Race
  • Fredag - Ulvö Hotell Ulföskrinet
  • Lördag - Naturkompaniet Pelle Melinders Minnessegling
Rikard Isby SRS 1.013 IMS 33 Mithril Gustavsberg Båtklubb
  • Torsdag - Ulvö Hamnkrog Gnäggen Race
  • Fredag - Ulvö Hotell Ulföskrinet
  • Lördag - Naturkompaniet Pelle Melinders Minnessegling
Anders Lundqvist SRS 0.985 X 3/4 Xthyra Öss
  • Torsdag - Ulvö Hamnkrog Gnäggen Race
  • Fredag - Ulvö Hotell Ulföskrinet
  • Lördag - Naturkompaniet Pelle Melinders Minnessegling
Johan Ekberg SRS 1.037 Dehler 35 Bönan 2 TRBS (Trollbäckens Båtsällskap)
  • Torsdag - Ulvö Hamnkrog Gnäggen Race
  • Fredag - Ulvö Hotell Ulföskrinet
  • Lördag - Naturkompaniet Pelle Melinders Minnessegling