Anmälda

Skeppare / Kontaktperson Klass SRS-tal Båttyp Båtens namn Klubb Seglingar
Thomas Karlsson Cruising 0.86 Albin Ballad Dolittle Umeå Segelsällskap
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
Kristoffer Wiklund Cruising 0.93 Scanmar 33 Margurite II Bonäset Båtklubb
  • Torsdag - SeaSea Gnäggen Race
  • Fredag - MittMedia Ulföskrinet
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
Anna-Lena Edlund Cruising 1.00 Barvaria 32C Tove Bonäsets båtklubb
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
Jens Nordin Express 1.00 Express Hildur Örnsköldsviks Segelsällskap
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
  • Torsdag/Fredag - Norrlandsmästerkap Express
Ove Westman Express 0.91 Express AXZA Örnsköldsviks Segelsällskap
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
  • Torsdag/Fredag - Norrlandsmästerkap Express
Oscar Jansson Express 0.91 Express Skidstahus Örnsköldsviks Segelsällskap
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
  • Torsdag/Fredag - Norrlandsmästerkap Express
Olle Heimersson Express 91.00 Express Seaflex Umeå Segelsällskap
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
  • Torsdag/Fredag - Norrlandsmästerkap Express
Martin Rubing Express 0.91 Express Falsat Örnsköldsviks Segelsällskap
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
  • Torsdag/Fredag - Norrlandsmästerkap Express
Benny Öhman Express 0.91 Express Dream Piteå Segelsällskap
  • Torsdag/Fredag - Norrlandsmästerkap Express
Johan Neovius Express 0.91 Albin Express Ciao WSF
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
  • Torsdag/Fredag - Norrlandsmästerkap Express
Tomas Rydman SRS 1.06 Arcona 340 TwoDoz Örnsköldsviks Segelsällskap
  • Torsdag - SeaSea Gnäggen Race
  • Fredag - MittMedia Ulföskrinet
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
Carl Lagerstierna SRS 0.95 First 27.7 Vilma Gamla Stans Yacht Sällskap
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
Arto Nissilä SRS 1.08 IMX 38 Smart Heating Oulun Merenkävijät OM
  • Torsdag - SeaSea Gnäggen Race
  • Fredag - MittMedia Ulföskrinet
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
Ove Lundmark SRS 0.97 X-102 FEELGOOD Piteå SS
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
Robert Carlsson SRS 0.98 J70 Robert Carlsson Örnsköldsviks Segelsällskap
  • Torsdag - SeaSea Gnäggen Race
  • Fredag - MittMedia Ulföskrinet
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
Tomas Brandvold SRS 0.92 Albin Nova STORM VhSS
  • Torsdag - SeaSea Gnäggen Race
  • Fredag - MittMedia Ulföskrinet
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
Åke Meden SRS 0.77 Hydra Orange Dynamit Sundsvall Njurunda Båtklubb
  • Torsdag - SeaSea Gnäggen Race
  • Fredag - MittMedia Ulföskrinet
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
Pelle Thim SRS 0.93 Omega 30 Svea Kramfors båtklubb
  • Torsdag - SeaSea Gnäggen Race
  • Fredag - MittMedia Ulföskrinet
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
Michael Burman SRS 0.96 Hanse 355 Le Vent Ursvikens Segel Sällskap
  • Torsdag - SeaSea Gnäggen Race
  • Fredag - MittMedia Ulföskrinet
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
Nadine Kugel SRS 0.93 Albin Nova Team Mobline RYC
  • Torsdag - SeaSea Gnäggen Race
  • Fredag - MittMedia Ulföskrinet
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
Gunnar Widerlund SRS 1.21 Wasa Atlantic Fantasia Ursvikens Segelsällskap
  • Torsdag - SeaSea Gnäggen Race
  • Fredag - MittMedia Ulföskrinet
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
Mats Hägglöf SRS 1.01 omega 36 VIA Örnsköldsviks Segelsällskap
  • Torsdag - SeaSea Gnäggen Race
  • Fredag - MittMedia Ulföskrinet
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
Christer Bergh SRS 0.98 X-102 Grey Shadow Piteå segelsällskap
  • Torsdag - SeaSea Gnäggen Race
  • Fredag - MittMedia Ulföskrinet
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
Bengt Hymnelius SRS 0.89 Mälar 25 Jolly SkärgårdsStads SegelSällskap (SSSS)
  • Torsdag - SeaSea Gnäggen Race
  • Fredag - MittMedia Ulföskrinet
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
Robert Holm SRS 0.94 Finnflyer 31 RC Lotus SSJ (Segelsällskapet i Jakobstad)
  • Torsdag - SeaSea Gnäggen Race
  • Fredag - MittMedia Ulföskrinet
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
Mia Widstrand SRS 1.11 Sk 95 Marga Stockholms segelklubb
  • Torsdag - SeaSea Gnäggen Race
  • Fredag - MittMedia Ulföskrinet
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
Rolf Tannergård SRS 1.15 Aspect Effect KSSS
  • Torsdag - SeaSea Gnäggen Race
  • Fredag - MittMedia Ulföskrinet
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
Lars Lindh SRS 0.95 Norlin 34 mk1 Aniara II Gamlakarleby Segelförening GSF
  • Torsdag - SeaSea Gnäggen Race
  • Fredag - MittMedia Ulföskrinet
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
Jens Söderlund SRS 0.93 X-79 Kaxan Kramfors båtklubb
  • Torsdag - SeaSea Gnäggen Race
  • Fredag - MittMedia Ulföskrinet
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
Dick Brändström SRS 0.97 Contessa 35 Tess Umeå Segelsällskap
  • Torsdag - SeaSea Gnäggen Race
  • Fredag - MittMedia Ulföskrinet
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
Anders. Lundqvist SRS 1.00 X 3/4 ton Xthyra Örnsköldsviks Segelsällskap
  • Torsdag - SeaSea Gnäggen Race
  • Fredag - MittMedia Ulföskrinet
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
Lauri Katajisto SRS 0.93 X-79 Windx Vaasan merenkyntäjät
  • Torsdag - SeaSea Gnäggen Race
  • Fredag - MittMedia Ulföskrinet
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
Johan Koski SRS 0.85 Avance24 Pamilyn WAWE Sailing Academy
  • Torsdag - SeaSea Gnäggen Race
  • Fredag - MittMedia Ulföskrinet
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
Åsa Elfving SRS 0.91 Express Norrlandsexpressen Örnsköldsviks Segelsällskap
  • Torsdag - SeaSea Gnäggen Race
  • Fredag - MittMedia Ulföskrinet
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
Lennart Elfving SRS 0.96 Albin Stratus Leona Örnsköldsviks Segelsällskap
  • Torsdag - SeaSea Gnäggen Race
  • Fredag - MittMedia Ulföskrinet
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
Ulrik Lindström SRS 0.92 Compis 97 La copain Bonäset Båtklubb
  • Torsdag - SeaSea Gnäggen Race
  • Fredag - MittMedia Ulföskrinet
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
Johan Hägglöf SRS 1.03 Diva 35 Zeke Örnsköldsviks Segelsällskap
  • Torsdag - SeaSea Gnäggen Race
  • Fredag - MittMedia Ulföskrinet
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
Crister Bäckström SRS 1.12 IMX 40 MY-X Solna båtsällskap
  • Torsdag - SeaSea Gnäggen Race
  • Fredag - MittMedia Ulföskrinet
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
Lars-Erik Nyman SRS 0.96 Baltic 33 (C&C 33) Medoc Segelsällskapet i Jakobstaf r.f (SSJ)
  • Torsdag - SeaSea Gnäggen Race
  • Fredag - MittMedia Ulföskrinet
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
Johan Ekberg SRS 1.04 Dehler 35 Bönan 2 TRBS
  • Torsdag - SeaSea Gnäggen Race
  • Fredag - MittMedia Ulföskrinet
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
Tomas Andersson SRS 1.06 Mumm 36 K. YOTE Tulka Segelsällskap
  • Torsdag - SeaSea Gnäggen Race
  • Fredag - MittMedia Ulföskrinet
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
Emil Hägglöf SRS 0.90 Scampi 30 Hoffa Örnsköldsviks Segelsällskap
  • Torsdag - SeaSea Gnäggen Race
  • Fredag - MittMedia Ulföskrinet
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
Pernilla Uhlin SRS 0.02 Archambault A31 Atao! Runmarö Yacht Club
  • Torsdag - SeaSea Gnäggen Race
  • Fredag - MittMedia Ulföskrinet
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling
Jan Esping SRS 0.97 Banner 28 HR Illbattingen Sundsvalls Segelsällskap
  • Torsdag - SeaSea Gnäggen Race
  • Fredag - MittMedia Ulföskrinet
  • Lördag - Pelle Melinders Minnessegling